IT a bezpečnost bez starostí

Dětská hřiště, koutky a hlídání v Plzni

Možná stejně jako já pátráte po tom, kam vyrazit s dětmi, když je venku ošklivo, zima nebo se chcete prostě jenom najíst a dát si někde kávu. Když jsem byl s naší malou na rodičovské dovolené, často jsem při ošklivém počasí (leden-březen) přemýšlel, kam vyrazit. A tak jsem si udělal takový svůj seznam. A byla by škoda se o něj nepodělit. Můžete si zobrazit všechny tipy na jedné mapě, abyste věděli, kam to máte nejblíž. Mapu najdete ZDEOdkaz na externí web.

Pokud Vás napadne další místo, nebo naopak máte aktuální informace k již uvedeným, dejte vědět do komentářů pod příspěvkem a já je opravím nebo přidám.

Seznam se týká pouze města Plzně a je rozdělen na kategorie:

Dětská hřiště

Kavárny

Restaurace

Hlídání

Farmaparky, ZOO, Areály

Poslední aktualizace  04/2022

 

Dětská hřiště:
 

Tyjátr

Dětské hřiště Tyjátr. Aktivní zábava v 5ti patrovém hřišti, množství překážek, skluzavek, opičích lávek a průlezů, chodeb labyrintu, průhledných tubusů, nakloněných ploch, střílecí děla s míčky, lezecké stěny,  pro menší děti samostatná herna přizpůsobená pro malé děti. K dispozici je bar s občerstvením.

Zborovská 21, 301 00 Plzeň (mapamapy.cz)

Po – Pá   13:00 – 19:00 hod.

So – Ne   10:00 – 19:00 hod.

Svátky a prázdniny 10:00 – 19:00 hod.

web: www.tyjatr.euodkaz externí

Děti do 1 roku                               zdarma

Děti  od 1 roku - do 3 let               39 Kč

Děti  od 3 let – do 15 let               149 Kč

Dospělí a děti od 16ti let              39 Kč

4 hvězdyByli jsme zde v dubnu 2015. Cenově přijatelné, pětipatrové prolézačky jsou skvělé. Za rozumné peníze zde mají i drobné občerstvení. Nevýhodou je platba za dospělé osoby.

Tyjátr
zdroj: fotogalerie www.tyjatr.eu

 

Kavárny:
 

 

Picnic cafe Plzeň

Kavárna s velkým indoor hřištěm o rozloze 400 m2. Dopřát si můžete šálek dobré kávy Gullo a užijte si svoji kávu spolu s dětmi. Díky mnoha interaktivním hračkám, prolézacímu hradu a velké trampolíně se váš drobeček jistě nudit nebude a vy tak máte zaručený dostatečný klid na vypití šálku kávy, rozhovor s vašimi blízkými, četbu denního tisku, který je u nás k dispozici, či práci na vašem notebooku. Nabízíme zdarma wifi připojení a množství zásuvek pro připojení do elektrické sítě. Prostor je plně nekuřácký, klimatizovaný a bezbariérový. Samozřejmostí jsou dětské židličky. Sortiment pro vás pečlivě vybíráme, aby byl vhodný i pro ty nejmenší zákazníky. Nesetkáte se u nás s umělými tuky, šlehačkami ze spreje a podobnými "dobrotami". Na kvalitě si u nás zakládáme.

Galerie Slovany - nám. Generála Píky 27, 1.patro, 32600 Plzeň  (mapaOdkaz na externí web)

Po - Ne:   8:00 – 20:00 hod.

web: www.facebook.com/picniccafeOdkaz na externí web

 

Děti  celodenní vstupné                45 Kč

Doprovod                                      zdarma

 

Bez hodnoceníZatím jsme zde nebyli. Ohlasy v mém okolí jsou spíše negativní - hlavně na přeplněnost a hygienu
Picnic Cafe


zdroj: fotogalerie www.facebook.com/picniccafe

 

Café LUNA

Café LUNA je kavárna ve vestibulu OC Luna na Borech. Naproti kavárně je zahrádka pro posezení a oplocené dětské hřiště.

Skupova 490/24, 301 00 Plzeň (mapaOdkaz na externí web)

Po - Ne:   8:00 – 20:00 hod.

web: http://www.luna-plzen.cz/cafe-lunaOdkaz na externí web

Děti a doprovod bez poplatku
5 hvězdByli jsme zde lednu 2016. Kavárna příjemně překvapila nabídkou i cenou. Dětské hřiště je perfektní, dostatečně veliké a plné hraček. Hřiště je oplocené a zavřené vrátky.

Cafe Luna
foto: Václav Krejčí

 

Café Beruška

K dispozici je také dětský koutek, který potěší všechny malé návštěvníky. S panenkou Beruškou mohou kroužit magnetickým labyrintem, otáčet dřevěné kostky, číst si a malovat , šroubovat barevná kolečka nebo malým okénkem pozorovat, co se právě děje venku. Pochutnají si tak na dobrém dortíku a do dětského koutku se budou rádi vracet.

Dřevěná 2, 301 00 Plzeň (mapaOdkaz na externí web)

Po – Pá:   08:00 – 20:00 hod.

So:            09:00 – 18:00 hod.

Ne:           12:00 – 18:00 hod.

web: www.cafeberuska.czOdkaz na externí web

Děti a doprovod bez poplatku
1 hvězdaKavárna by mohla být fajn. Bohužel jsme zde byli již 3x, z toho 2x jsme neměli šanci si sednout a jednou jsme se tu kvůli nepříjemné obsluze necítili dobře. Kavárna je stále obsazená především důchodci. Koutek je jen malinkatý. Přesto si tu děti docela vyhrajou. Do kavárny se nadá vjet s kočárkem, není tu na to místo. My jsme sem jeden dostali, ale obsluze se to vůbec nelíbilo. Tohle místo pro děti nedoporučuji.

Cafe Beruška
zdroj: fotogalerie www.cafeberuska.cz

 

Café restaurant Kačaba

Café Restaurant Kačaba funguje v Plzni od roku 2005 a v současnosti zaměstnává 30 lidí se zdravotním znevýhodněním. Nabízíme snídaně, široký výběr jídel – denní menu, obědy, večeře, minutky s využitím regionálních potravin, posezení u kvalitní kávy Vergnano, chutné čaje, horké čokolády, velký výběr moučníků, koktejlů. Kačaba nabízí příjemné posezení v pěkném prostředí včetně dětského koutku a počítače s internetem, který mohou naši hosté bezplatně využít. Mimo to pořádáme kulturní večery – promítání filmů, koncerty, vernisáže.

Prokopova 17, 301 00 Plzeň (mapaOdkaz na externí web)

Po:          11:00–23:00 hod.

Út - Pá:   8:00–23:00 hod.

So - Ne:  zavřeno

web: www.kacaba.czKačaba

Děti a doprovod bez poplatku
Bez hodnoceníByl jsem zde jednou bez dětí a dětského koutku jsem si tehdy nevšiml. Obsluha je tu ale příjemná a ceny perfektní.
Cafe Beruška
zdroj: fotogalerie https://www.kacaba.cz/

 

Skupa Café

Kavárna Skupa Café je situována v zadním traktu Muzea loutek Plzeň. Na terase kavárny je instalována umělecká expozice Kinetický dvorek s mechanickými hračkami, k dispozici je příjemné posezení a dětský kout.

Náměstí Republiky 23, Plzeň 301 00 (mapaOdkaz na externí web)

Út – Pá:   10:00 – 18:00 hod.

So – Ne:  12:30 – 18:00 hod.

web: www.skupacafe.cz (web zrušen, další kontakt na FB: www.facebook.com/SkupaCafeSkupa Cafe)

Děti a doprovod bez poplatku
Zatím nehodnocenoZatím jsme zde nebyli

Skupa Cafe
zdroj: fotogalerie www.skupacafe.cz

 

COSTA COFFEE

V OC Plaza, 1. patro vedle Tchibo. Miniaturní koutek, předražené nápoje, nedoporučil bych to.

OC Plzeň Plaza, Radčická 2, Plzeň (mapaOdkaz na externí web)

Po - Ne:   9.00 - 21.00 hod.

web: www.costa-coffee.cz/kavarny/106-plzen-oc-plazaOdkaz na externí web

Děti a doprovod bez poplatku
hodnocení špatnéKoutek miniaturní, předražené, průvan, otevřené prostranství. Ihned jsme odešli.

Fotografie zatím není k dispozici


 

Restaurace:
 

Pizza DOMA Café restaurant

Ve velké části restaurace je pro děti vybudovaná herna s trampolínou, prolézačkou, skluzavkou, autíčky, panenkami apod. Pokud přijdete s miminkem nebo batoletem je pro vás k dispozici místo pro kočárky, dětská židlička, přebalovací pult (pouze na dámských záchodech) a nočník. Pro děti je připraveno menu, s ovocným nápojem a hračkou, za velmi příjemnou cenu.

OC Atom, Sokolovská 74, 301 23 Plzeň (mapaodkaz na mapy.cz)

Po - Ne:  10.00 - 22.00 hod.

web: www.pizza-doma.czOdkaz na externí web

Děti: jednotná cena 45 Kč
Hodnocení 3 hvězdyHřiště je docela veliké a rozmanité, trampolína je nejbezpečnější typ na trhu. Trochu nevýhodou je, že na děti není vidět všude, ztrácejí se z dohledu. Pokud nedostanete stůl hned u vchodu, ale v zadní části, nevidíte na vchod do hřiště a dítě by se mohlo vytratit úplně ven z restaurace. Přebalovací pult je jen na dámských záchodech a já tu byl s malou sám. Byl jsem tu 2x a pokaždé mi přišla obsluha ne moc milá až protivná. Pizzu tu moc dobrou nemají, spíše podprůměr. Lze tu udělat dětskou oslavu, nad tou uvažuji.  Dá se tu strávit celé odpoledne. Bývá tu hodně dětí, takže se navzájem zabaví. Horší jsou víkendy, kdy tu probíhají třeba 2 oslavy najednou, děti se v koutku pak skoro mačkají a je tu neskutečný hluk.
Pizza Doma


zdroj: fotogalerie www.pizza-doma.cz

 

Minipivovar Groll

Na své si přijdou i děti, na které čeká na nádvoří dětské hřiště s dřevěným domečkem se skluzavkou a s pískovištěm. Od jara o podzimu si u nás děti mohou zaskákat i na trampolíně.

Truhlářská 2397/10, 301 14 Plzeň (mapaOdkaz na externí web)

Po - Čt:  10.00 - 23.00 hod.

Pá - So: 10.00 - 24.00 hod.

Ne:         10.00 - 23.00 hod.

Otevírací doba terasy je od 11.00 do 24.00 hod.

web:www.pivovargroll.czOdkaz na externí web

Děti a doprovod bez poplatku
Hodnocení 4 hvězdyByli jsme zde v létě 2015. Cenově přijatelné,atrakce dostatečné. Dobré občerstvení a v létě gril. Naše malá si tu vyhrála pěkně. Hřiště je spíše pro větší děti, menší by mohli spadnout. Záporem je vzdálenost hřiště od stolů cca 21 metrů a vybrakované pískoviště. V létě tu prý bývá i trampolína.

Groll
zdroj: fotogalerie www.pivovargroll.cz

 

Hlídací agentury a chůvy:
 

Hlídačky.cz

Na Hlídačky.cz najdete chůvu na hlídání dětí nebo hlídačku na úklid, když jdete zrovna do kina. Zaregistrovány už jsou stovky hlídaček ve velkých městech. Nejdůležitější věc, o kterou se rodiče ještě před samotným domluvením hlídání dětí nebo úklidu zajímají je bezpečnost. U hlídaček si můžete přečíst, jak byli ostatní spokojeni s jejím úklidem, při přihlášení přes Facebook vám zobrazíme pod hlídačkami společné přátele a stále více hlídaček využívá k ověření mojeID. Můžete se také podívat na 9 rad ohledně prvního hlídání.

 

Dle domluvy

web: www.hlidacky.czOdkaz na externí web

Hlídání dětí                       70 - 120 Kč/hod
Zatím nehodnocenoZatím jsme nevyzkoušeli

Fotografie zatím není k dispozici

 

Makro

V Makro Plzeň je nyní taky v provozu Dětský koutek. Hodí se zde z toho důvodu, že do Makro je zákaz vstupu s dětmi do 12 let. Hlídají zde děti od 3 do12 let. Pondělí - Pátek od 9.00 do 12.00, od 15.00 do 18.30. V sobotu a neděli pak od 9.00 do 19.30. Dětský koutek je umístěn v prostorách vedle restaurace.

 

Farmaparky, ZOO, venkovní areály:

Farmapark u Toma

Farmapark byl založen v roce 2021 pouhé 4 km od Plzně v Ledcích v areálu Krmiva u Toma. Najdete zde místo, kde si odpočinete a můžete si užít zvířátka. Farmapark je budován jako kontaktní, tzn. že můžete do výběhu za zvířátky.

Ledce 99, 330 14 Ledce u Plzně (mapamapy.cz)

web: https://farmaparkutoma.czodkaz externí

Děti do 1 roku                               zdarma

Děti  od 1 roku - do 15 let             20 Kč

Dospělí a děti od 16ti let              70 Kč

Rodinná 2+2                               150 Kč

5 hvězdChodíme sem pravidelně. Jde o klidnou lokalitu. Neustále přibývají zvířátka. Jsou zde kontaktní výběhy s kozami, králíky a prasátky. Farmapark má i své občerstvení a možnost si na ohni opéct buřty. 

Farmapark u Toma
zdroj: fotogalerie https://farmaparkutoma.cz/

 

Aktualizace:

04/2022 - odebrán zaniklý Dětský svět Lvíček, Moje Café, Agentura Baby Vláček

>> Líbil se Vám článek? Ohodnoťte mě <<

Komentáře

Moc děkuji za tyto stránky: Dětská hřiště, koutky a hlídání v Plzni.
Moc mi pomohly.
S pozdravem Šárka

Parádně zpracované! Velké díky! Pro maminky a tatínky velmi užitečný rádce a inspirace, kam se vydat. Odpočinout si (nebo se rychle najíst) je také někdy potřeba, a když si u toho děti ještě pěkně pohrají, tak to je k nezaplacení:-). A jak bylo psáno, v zimních měsících jsou takové možnosti vyžití pro děti téměř nezbytností (doma už to nebaví ani děti, ani rodiče a sněhu poslední roky také moc nebylo).