IT bez starostí

Modul INSERT v Drupalu 6 a jeho úprava na relativní cesty

Řešil jsem nedávno takovej problém. Měl jsem na hostingu dva Drupaly, každý ve své složce. Původní Drupal5 ve www a nový Drupal6 ve www2. Ten nový pracoval suprově, vše se zdálo být OK, doku jsem se ho nerozhodl nasadit "naostro". Změnil jsem tedy www na www_back a www2 na www. Ale ejhle, najednou zmizly všude obrázky.

Problém dělal modul INSERT, který slouží pro vkládání obrázku do textu. (více o tom snad taky někdy napíšu). Defaultně totiž do textu dává absolutní cesty, tedy htttp://www2.hrosikov.cz/files/obrazek.jpg, ale po přejmenování na www ty obrázky najednou na uvedené adrese nebyly.

S řešením přišel kelvin, do souboru sites/default/settings.php stačí kamkoli přidat řádku $conf['insert_absolute_paths'] = FALSE;. Díky tomu modul INSERT začne do textu vkládat relativní cesty, tedy /files/obrazek.jpg.

Tak to by bylo, vkládá se to teď dobře. Ale co se stránkami, které už byly vytvořené? Opět rada od kelvina.

V administraci SQL (já mám phpMyAdmin) dejte exportovat vsechny tabulky, nejlépe do formátu SQL bez zipování. Pak otevřít v textovém editoru (já mám PSPad), stiknout CTRL+H (většinou funguje všude), spustí se funkce "Najít a nahradit". Tedy najít www2 a nahradit ho www.

Kategorie

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Anonym HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.