IT bez starostí

Smartphone HTC S710 a nesnáze s aplikacemi

Do teď jsem všechna HTC s Windows Mobile měl s touch screenem, tedy s dotykovým displayem a nikdy mi nedošlo, jaký problém může být s telefonem bez dotykového displaye. Například s mým novým smart phonem HTC S710.

HTC s710

obr. z produktového katalogu HTC, dnes již není k dispozici online

 

Jako telefon je to super, oproti předešlým HTC i svižně reaguje na příchozí hovory, což byl předtím vždy celkem problém. Baterie vydrží obstojně na to, že mám permanentně zaplý Edge, velmi často WIFI a každou chvilku brouzdám po netu na Facebooku a iDNES, tedy neustále podsvícený display.

Jenže problém přišel záhy, všechny mé oblíbené aplikace jsou dělané pro touch screeny, takže se buď odmítly nainstalovat, nebo když už se nainstalovaly, prostě nešly spustit.

Nejvíc mě mrzela aplikace pro Geocaching s názvem GCzII, kterou jsem si nemohl vynachválit. Velmi podařený prográmek na hledání cache, vyhledávání cache nejlíbže aktuální poloze, po nálezu možnost ihned zalogovat, přehledný GPS kompas, propojení s google maps, no prostě paráda.

Řešení je přitom snadné, stačí si ze stránek autora www.nicque.com/PQz/GCz.htmOdkaz na externí web stáhnout aktuální verzi GCzII (hned první nahoře), nainstalovat do telefonu. Poté stáhnout GCzII for Standart (druhý odkaz), odzipovat ho a nahrát ho do telefonu tam, kde je GCzII již nainstalován a dát přepsat. Jednoduše řečeno: jako když crackujete program.

To je celé, aplikace funguje naprosto skvěle jako dřív.

Kategorie

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Anonym HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <strong>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.