IT bez starostí

Ukončení podpory Windows 7

Dne 14. ledna 2020 byla ukončena podpora operačního systému Windows 7 ze strany Microsoftu. Stalo se tak po 10 letech jejich existence. Windows 7 se zařadily mezi nepodporované operační systémy, stejně jako tomu bylo kdysi u Windows XP.

Co to znamená pro běžného uživatele?

Počítač s Windows 7 bude fungovat dál, dojde ale k omezení některých služeb

  1. Microsoft neposkytuje technickou podporu při jakýchkoli potížích
  2. Nebudou vydávány Aktualizace softwaru
  3. Nebudou vydávány bezpečnostní aktualizace a opravy
  4. Antivirový program Windows Essentials používaný na Windows 7 byl ukončen s podporou Windows 7 a nebude vydána žádná další verze nebo oprava. Nicméně aktualizace signatur by měla vycházet do roku 2023. Je doporučen opět přechod na Windows 10 + Windows Defender

Používáním operačního systému Windows 7 se tak vystavujete riziku, že bez dalších softwarových a bezpečnostních aktualizací bude systém zranitelný vůči virům a malwaru. 

Detailnější informace naleznete na https://www.microsoft.com/cs-cz/windows/windows-7-end-of-life-support-information

Microsoft doporučuje vyměnit současný počítač s Windows 7 za zcela nový s Windows 10. To ale není potřeba a drtivou většinu počítačů je možné reinstalovat na Windows 10. Reinstalovat znamená zálohovat data, provést čistou instalaci a poté data nahrát zpět. Další možností je upgrade běžícího systému Windows 7, ten ale mnohokrát skončí nenapravitelnou chybou a tuto možnost já nenabízím. Vždy je potřeba provést čistou instalaci.

Možnost přechodu z Windows 7 na Windows 10

Někdy je vhodné počítač nebo notebook doplnit lepším kusem hardware, většinou paměť nebo SSD disk. Jde o investici v řádu stovek korun, která dokáže vdechnout počítači nový život. 

Pokud máte zájem o nezávaznou cenovou nabídku na reinstalaci Vašeho počítače na Windows 10 a návrh na zrychlení, stačí si stáhnout program Free PC Audit. Ten spustit a vyčkat na proběhnutí skenu. Poté klikněte na File - Save As a pojmenujte soubor jako PŘÍJMENÍ.txt. Soubor mi poté pošlete emailem.

 

servis@vaclavkrejci.cz | 724 644 012

 

Reinstalace notebooku